Malířské potřeby aneb k čemu jsou všechny ty štětce?

Dnes bych vám ráda představila své oblíbené štětce, které používám ke každodennímu líčení. K napsání tohoto článku mě inspirovala moje kamarádka Pája, která mi po Vánocích poslala fotku velké sady kosmetických štětců, které jí přinesl Ježíšek. Fotku následovala její mírně zděšené otázka, k čemu všechny vlastně jsou? Takže Pájo, tady jsou moje tipy 🙂

DSC00820 (2)
Pár oblíbených kousků z mého arzenálu 🙂

Já sama mám štětců poměrně slušnou sbírku a každé ráno jich používám hned několik. Líčení bez několika základních kousků si už asi ani nedovedu představit. A čím složitější a výraznější makeup, tím více štětců potřebuju. Mezi moje oblíbené značky patří Real Techniques a Eco Tools (obě značky se dají zakoupit v českých e-shopech např. www.pinkpanda.cz nebo www.makeupshop.cz). Další štětce s oblibou nakupuji u E.L.F. (český obchod www.elfkosmetika.cz) nebo na zahraničních e-shopech.

Ať už při líčení používáte jeden, pět nebo padesát štětců, a nebo třeba vůbec žádný, doufám, že vás následující článek zaujme. A pokud o nákupu teprve uvažujete a nebo máte doma nějaké ty kousky, se kterými si nevíte rady, třeba vám i poradí.

Základní kousky v mojí sbírce:
DSC00831 (2)
Štětce na makeup od Real Techniques

Štětec na makeup (podkladový krém) je jedním z těch, bez kterých se dnes už prakticky nenalíčím. S oblibou používám hustý štětec s kratšími štětinkami, který makeup dobře zapracuje do pleti. Nejraději mám ten mírně zaoblený, ale i rovný udělá stejně dobrou službu. Někdy ho využiji i na zapracování korektoru pod oči, i když častěji mám na korektor samostatný menší štětec.

DSC00837 (2)
Štětec na pudr od Real Techniques a kabuki štětec od ELF

Štětec na pudr mám nejraději s dlouhými hustými štětinami. Velmi oblíbené jsou i tzv. kabuki štětce s krátkou rukojetí. Důležité pro mě je, aby štětec umožnil nanést tenkou rovnoměrnou vrstvu pudru na celý obličej a zároveň nestíral makeup, který už na pleti mám. Kromě klasického pudru tento štětec používám i na bronzer, pokud ho chci nanést na celý obličej.

DSC00828 (2)
Štětec na tvářenku – Eco Tools a Real Techniques

Štětec na tvářenku je o něco menší než na pudr a může mít různý tvar. Já mám ráda ty zkosené a nebo mírně do špičky. S oběma se krásně tvarují líčka a dají se využít i na bronzer nebo rozjasnovač.

DSC00825 (2)
Štětce na oční stíny – Eco Tools, REal Techniques, no name  internetu

Štětce na oční stíny by zabraly prostor na samostatný článek (pokud by vás zajímal, napište mi do koměntářů, ráda ho pro vás připravím). Za základní dva považuji plochý štětec na nanášení stínů na víčko a poté jeden kulatější s delšími štětinami na rozmazání stínu dozracena a/nebo nanášení do ohybu víčka. Zejména u štětců na oči doporučuji vybírat ty s jemnými štětinami, abyste si nepodráždili jemnou kůži kolem očí. Obecně preferuji štětce s umělým vlasem, protože se podle mě lépe čistí, ale pro někoho mohou být ty přírodní jemnější.

Samozřejmě existuje spousta dalších typů štětců, které můžete používat k různým účelům. Užitečné jsou štětce na oční linky, najít můžete tenké s delším vlasem nebo zkosené. Použít je můžete na gelové linky a nebo navlhčit a udělat linku pomocí stínů.  Zkosené štětce lze pak dobře využít i k dokreslení obočí. Při aplikaci výraznějších rtěnek se vám může hodit i štěteček na rty, který umožní přesnější aplikaci.

O štětcích, jejich typech a použitích by se jistě dalo povídat ještě dlouho. Pro dnešek však toto téma uzavřeme výše uvedeným výčtem mých oblíbenců.

A co vy, používáte štětce při líčení? Pokud ano, které máte rádi? Zaujaly vás některé z informací v tomto článku? Chtěli byste se na cokoli zeptat, nebo by vás zajímal další článek na toto téma? Napište mi své tipy a dotazy do komentářů, budu se těšit.

Prohlášení: Tento příspěvek není sponzorován.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s