The Velvets by Essence – Review

Dnes se podíváme na matné oční stíny z kolekce The Velvets od značky Essence. Přestože trend matného líčení je tady již nějakou dobu, sehnat matné stíny (ale i jiné matné produkty) v našich drogériích je stále ještě oříšek.
Značka Essence před časem přišla s kolekcí matných stínů The Velvets v devíti neutrálních barvách. Původně jsem měla za to, že se jedná o limitku, ale protože jsou už na trhu nějakou dobu, jde zřejmě o permanentní součást nabídky. Essence je známá svojí cenovou dostupností a ani tyto stíny nejsou výjimkou. Cena jednoho stínu je 59,90 Kč. Kvalitou patří tato značka k drogérkovému průměru, některé její výrobky jsou opravdu dobré (nejraději mám rtěnky) a některé jsou spíše propadáky.

Z kolekce The Velvets jsem si vybrala pět stínů, které vidíte na obrázku – zleva: 02 almost peachy!, 08 coral me maybe…, 05 taupe secret, 07 you better mauve!, a 06 Mr. mocca-bean. Kromě uvedených barev je k dispozici ještě bílá, šedá, modrá a fialová. Když stíny zkoušíte z testeru, nanášejí se prstem opravdu krásně a působí velmi pigmentovaně. Při nanášení stětce je to bohužel o poznání horší. Stíny hodně práší a když štětec oklepete, příliš mnoho barvy se vám nanést nepodaří. Barva se dá postupně navrstvit a výrazně lepšího výsledku dosáhnete s použitím krémového základu (báze nebo korektoru).

DSC00719 (2)
Zleva: 02 almost peachy!, 08 coral me maybe…, 05 taupe secret, 07 you better mauve!, 06 Mr. mocca-bean

Stín, který se podle mě povedl je 05 taupe secret, který je krásný jako přechovový odstín v ohybu víčka a hodí se téměř ke každému líčení. Také 02 almost peachy! je pěkný jako matný rozjasňovač. Naopak tmavě hnědý 06 Mr. mocca-bean se spíše nepovedl, vzhledem k své prášivosti se špatně nanáší, tmavého odstínu na víčku téměř nelze dosáhnout. Stín se špatně rozmazává a flekatí. Zbylé odstíny jsou průměrné, použít se dají, ale příště bych si je nekoupila.

Pokud hledáte matné stíny z drogérie, zkuste odstíny 02 almost peachy! a 05 taupe secret, za uvedenou cenu stojí za zkoušku. Ostatní bych spíše nedoporučila.

DSC00722 (2)
Zleva: 02 almost peachy!, 08 coral me maybe…, 05 taupe secret, 07 you better mauve!, 06 Mr. mocca-bean

Vyzkoušeli jste matné stíny od The Velvets od Essence? Jaké jsou vaše zkušenosti? Napište mi do komentářů.

3 Comments Add yours

 1. Love these swatches!

  Liked by 1 person

  1. Hello Samantha,
   thanks 🙂 Unfortunately eyeshadows only swatch nicely, applied on eyes with brush they are not so pigmented 😦
   I would recommend only 05 secret taupe as crease color and 02 almost peachy as brow bone highlighter. Others are not good in my opinion.
   Cheers
   Jana from Makeupcoffeefun

   Liked by 1 person

   1. Oh wow thank you for letting me know!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s