Ostrov Capri, Itálie

Ostrov Capri podle mě patří k nejkrásnějším místům v Itálii. Ne že bych ji tedy navštívila celou, ale sem bych se určitě ještě vrátila. Capri prostě má své kouzlo.

Ostrov je velký pouhých 10,5 km2, avšak skrývá spoustu krásných zákoutí, pláží, uliček a zahrad. Pokud se chystáte do oblasti Kampánie, určitě doporučuju k návštěvě.

Na Capri se dostanete trajektem například z Neapole nebo ze Sorenta. Z přístavu si můžete vyšlápnout kopec do stejnojmenného městečka Capri, případně pokud nechcete šlapat kopec, nechejte se vyvézt lanovkou. A pak už vás čeká spleť krásných uliček, výhled na přístav pod vámi, serpentýny směrem k moři, nádherné pláže, průzračná voda, no prostě nádhera. Pokud máte rádi scenérie, projděte se dolů k přístavu, navštivte krásné zahrady a vyšlápněte kopec nad městečkem. Až se vrátíte unaveni z procházky, poseďte v jedné z četných restaurací a nezapoměňte se osvěžit místní zmrzlinou. A pokud pátráte po suvenýrech, nezapomeňte se podívat do luxusních butiku v centru, ale i do maličkých stánků v městských uličkách.

Pokud stále nevěříte, podívejte se do galerie. Fotky nejsou nijak upraveny, takhle krásně to tam vážně vypadá 🙂

Můj malý tip na suvenýr – parfém z místní výrobny Carthusia. Parfumerie má zajímavou historii, jejíž detailní popis je součástí každého balení parfému. Původní výroba parfému se datuje do 14. století v místním klášteře St. Giacomo. První vonné silice se získávaly louhováním květin z ostrova Capri po dobu tří dnů. Díky malému objemu produkce se původní postupy výroby používají dodnes. Pafémy lze zakoupit jen na Capri a v několika městech v oblasti Kampánie. Já jsem si odsud přivezla výrazně citrusovou vůni MEDITERRANEO.

Mediteraneo

Jen malé upozornění na závěr. V porovnání s pevninskou Itálií je Capri opravdu výrazně dražší. Poznáte to již při koupi lístu na trajekt a pak i podle cen na místě. I přes tento detail však ostrov stojí za vidění a já ho doporučuji všemi deseti 🙂

One Comment Add yours

  1. Walter Slovo says:

    Není nad pořádnou skálu – příště zaber i ty skály, ať se pokocháme. 😀 Doufám, že se letos stihnu podívat do Itálie, ale spíš míříme do středu. Ještě, abych se nestihl podívat do Vatikánu, než ho nějaký blázen vyhodí do luftu. 😀

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s