NYX Contouring Products – Review

The following post is written in both Czech and English. Have a fun!

V dnešním příspěvku bych se s vámi ráda podělila o své nazory na tři konturovací produkty od značky NYX. NYX na jaře otevřel svůj první obchod v OC Nový Smíchov v Praze. Kromě tohoto obchodu je k nalezení i v parfumeriích Douglas, často však v omezeném sortimentu a množství. Před pár dny jsme se konečně dočkali e-shopu www.nyxcosmeticscz.cz.


Today I chose three contouring product from NYX to give you my opinions on them. Products from NYX are finally available also in the Czech Republic. As far as I know it is now also widely available in UK. For general overview about product range you can check its official website www.nyxcosmetics.com.

NYX WONDER STICK – cream contour

Wonder stick je krémová konturovací tyčinka, který je dostupná ve čtyřech odstínech. Já jsem jako vždy zvolila nejsvětlejší odstín 01 Light/Medium, kromě něj jsou k dispozici ještě Medium/Tan, DeepUniversal. Oba odstíny jsou krásně krémové a dobře se roztírají. Tmavý konturovací ostín je naprosto úžasný. Studený odstín s šedým podtónem je na světlou pleť dokonalý. Jako většinu krémových produktů, i tento je potřeba zafixovat transparentním pudrem nebo pudrovým konturovacím stínem. Po zafixování však krásně vydrží celý den i na mé mastnější pleti. Rozjasňující část už takový hit není. Jako korektor pod oči nefunguje, dávat ho na korektor mi přijde už zbytečné a na mastnější pleti se jinam aplikovat nedá. V podstatě ho nepoužívám vůbec. Doufám, že NYX časem přijde s konturovacím odstínem v samostatném balení. Koupit můžete ZDE.


Wonder stick is cream contour product that is available in four shades. I have mine in 01 Light/Medium, beside this one there is also Medium/Tan, Deep and Universal shade. Stick is very creamy and very easy to blend. I am very happy with contouring shade. It has nice grey undertone and is perfect for my light skin. Set with translucent powder or with powder contour, it stays on through entire day.  I am not so impressed by highlighting part. For my oilier skin it is too creamy to be used in the center of the face and for under eye area it does not provide enough coverage to replace concealer and with a good concealer using highlighter seems to be unnecessary step. Therefore I have no usage for it. I hope that NYX will create this cream contouring shade in separate product.

Contour NYX wonder stick
NYX Wonder Stick in shade 01 Light-Medium
NYX Highlight & Contour Pro Palette – powder contour

NYX konturovací paletka byla jednou z prvních svého druhu na trhu za “drogérkovou” cenu. Bohužel k nám se dostává až nyní s příchodem NYX obchůdku. Nicméně rovnou vám řeknu, že podle mě určitě stojí za zkoušku a ze všech produktů v tomto článku je moje nejoblíbenější. Originální paletka je dostupná jen v jedné barevné kombinaci, ale NYX už přišel s náhradními náplněmi, takže si ji můžete namíchat jak potřebujete. Originální paletka obsahuje čtyři úžasné tmavé konturovací odstíny (samozřejmě matné). Pro světlejší pleť se mi nejvíce vyhovují prostřední dva odstíny. Ten nejtmavší asi víc sedne středním odstínům pleti a lehce opálené pleti. Poslední odstín je trošku teplejší (na obrázku v řadě vlevo dole), takže jako kontura to není úplně ono, ale jako matný bronzer super. Kromě tmavých odstínů zde ještě najdete dva matné světlé odstíny, vhodné např. na fixaci a projasnění oblasti pod očima (já obvykle mixuju oba dohromady). A pak jsou zde ještě dva třpytivé rozjasňovače, které dodají tvářím krásný jas. Osobně mám radši ten v champagne odstínu, ale i ten do bílý “frost” odstín je moc příjemný. Koupit můžete ZDE.


NYX Highlight & Contour Pro Palette was probably the first drugstore palette of this type that appeared on the market after contouring became such a huge trend. It became quite popular and I think that for a good reason. All powders are very smooth, very pigmented and easy to blend. Although it comes only in one shade, NYX already comes with refills that are available in slightly wider range and you can refill the palette based on your skin tones. Original palette contains four dark contouring shades (all matte), two light matte shades and two shimmer highlights. Both matte light powders work nicely to set under eye area – I usually mix both shaded together. Also both highlights are very nice, not too shimmery. I prefer the champagne shade a bit more than the frosty one but both works nice. Contour shades are absolutely perfect. For lighter skin tone (for reference I am in NC20/NW20 in MAC), two middle dark shades work perfectly. The darkest one is a bit more dark for me, it would be better for medium skin tones. The last one (one the left side on the picture) is more warm toned and more than contour it works as matte bronzer for me. From all three mentioned product I like this palette the most  and I definitely recommend to check it out.

Contour NYX Palette
NYX Highlight & Contour Pro Palette
Contour NYX Palette 2
NYX Highlight & Contour Pro Palette
CHEEK CONTOUR DUO PALETTE – powder contour

Toto konturovací duo je možné koupit v šesti odstínech. Některé z nich vypadají vysloveně jako konturovací (třeba odstín Double Date, který mám já), některé mi více připomínají tvářenky. Ty budou asi vhodnější na konturování pro hodně tmavé typy pleti a nebo jako tvářenky pro ty světlejší. Stejně jako u krémového contour sticku mě zaujala více část s konturovací barvou. Má příjemný studený odstín a na světlé pleti vypadá hezky. Není tak jemně mletý jako pudry v paletě, ale aplikuje se dobře a rovnoměrně. Světlejší část už tak zajímavá není, na světlé pleti příliš nerozjasní. Na fixaci korektoru po očima u mě moc nefunguje (to bych od NYX doporučila banana powder, ten je super). Ze všech zmiňovaných produktů je tento můj nejméně oblíbený.


This powder contouring duo is available in six shades. Not all of them seems as contour for me, some of them remains me blush shades however they might be suitable for really deep skin tones. I chose the lightest one as usually, it is in shade Double Date. Both shades inside are matte. Also in this one, I much prefer contouring shade. It has nice undertone and is quite blend-able. Highlighting shade does not highlight much on my light skin and I do not like in for setting of under eye area. Overall I do like this product least of those three mentioned in this post.

Contour NYX duo palette
CHEEK CONTOUR DUO PALETTE in shade Double Date

Doufám, že se vám příspěvek líbil a předal vám nějaké tipy a informace. Do komentářů mi určitě napište své oblíbené produkty na konturování.


I hope that this post gave you some useful information and that you liked it. Please let me know your favourite contouring products in comments below.

Disclaimer: This post is not sponsored./ Tento příspěvek není sponzorován.

2 Comments Add yours

  1. Great review of this product really want to try the wonder stick

    Liked by 1 person

    1. Thanks 🙂 I hope you will like it too 🙂

      Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s